Shore Conference Wrestling
Menu

Shore Conference Wrestling

All Monmouth & Ocean County Teams

 

1st Team All-Monmouth County
106: Patrick O'Keefe (St John Vianney)
113: Anthony Knox (St John Vianney)
120: Alex Nini (CBA)
126: Garrett Totten (CBA)
132: Nico Diaz (St John Vianney)
138: Julian George (CBA)
144: Donovan DiStefano (Wall)
150: Tyler Barrett (CBA)
157: Zander Silva (CBA)
165: Hunter Mays (Howell)
175: Sabino Portella (RBC)
190: Jared Tracey (Ocean Township)
215: Rob Canterino (CBA)
Hwt: Lorenzo Portella (RBC)

2nd Team All-Monmouth County
106: Tyler Venet (CBA)
113: Xavier Ortega (Howell)
120: Sebastian Ortega (Howell)
126: Jack Zaleski (Middletown South)
132: Phil Stolfa (Red Bank)
138: Robert Generelli (Middletown South)
144: David Hussey (Middletown South)
150: Alex Quintano (Middletown South)
157: Jasiah Queen (St John Vianney)
165: Ryan Boyer (Rumson)
175: Shay Addison (Rumson)
190: Hudson Skove (Rumson)
215: Nick Burns (Raritan)
Hwt: Matt Jannucci (Colts Neck)

3rd Team All-Monmouth County
106: Brady Klinsky (Middletown North)
113: Ryan Dubnik (Freehold Twp)
120: Jake Zaltsman (St John Vianney)
126: Joe Giordano (St John Vianney)
132: Gabe Scalise (Shore Regional)
138: Giovanni Scafidi (Howell)
144: Cole Stangle (St John Vianney)
150: Nick Benner (Ocean Township)
157: Shane Cartagena-Walsh (Ocean Township)
165: Nick Stump (CBA)
175: DJ Henry (Howell)
190: Mike Malucelli (Marlboro)
215: Alberto Pantoja (Freehold Boro)
Hwt: Christian Steensen (Marlboro)

 

1st Team All-Ocean County
106: Kurt Wehner (Donovan Catholic)
113: Brady Carter (Lacey)
120: Evan Tallmadge (Brick Memorial)
126: Wyatt Stout (Southern)
132: Anthony Santaniello (Brick Memorial)
138: Matt Henrich (Southern)
144: Jake Rosenthal (TR North)
150: Cole Velardi (Southern)
157: Joe McCullough (TR East)
165: James Circle (Lacey)
175: Harvey Ludington (Brick Memorial)
190: Matt Coon (Lacey)
215: Cosmo Zaccaro (Central)
Hwt: Sam Azzaretti (Brick Memorial)

 

2nd Team All-Ocean County
106: Jason Seda (Jackson Memorial)
113: Dezmond Lenaghan (Donovan Catholic)
120: Conor Collins (Southern)
126: Mason Livio (Pinelands)
132: Hayden Hochstrasser (Southern)
138: Braden Scott (Brick Memorial)
144: Kael Huxford (Jackson Memorial)
150: Ryan Smith (Brick Memorial)
157: Nate Bischoff (Southern)
165: Luke Hamann (Jackson Memorial)
175: Matt Bryant (Manchester)
190: Mike Rauch (Jackson Memorial)
215: Riley O'Boyle (Southern)
Hwt: John Dodaro (Lacey)

3rd Team All-Ocean County
106: Joey DeAngelo (Pt Boro)
113: Frankie Burgio (Pt Boro)
120: Jonathan Espinosa (Jackson Memorial)
126: Cole Anderson (TR North)
132: Joe Dolci (TR North)
138: Mason Heck (Lacey)
144: Ryan Acquisto (Pt Boro)
150: Jack Thompson (Pt Boro)
157: Riley Gutierrez (Donovan Catholic)
165: Chris Siller (Central)
175: Collin French (Southern)
190: Cory Martin (Brick Memorial)
215: Jake Klein (Jackson Liberty)
Hwt: Mateo Mena (Pinelands)